Ker je v ozračju precej vlage, je že v teh dneh toplotna obremenitev velika. Vlažno in pregreto ozračje ustvarja ugodne pogoje za nastanek neviht, ki so nas zajele že v soboto in v nedeljo zvečer. Po napovedih Agencije RS za okolje naj bi se vročinske nevihte pojavljale še danes in jutri popoldne in zvečer, v sredo pa bodo že manj verjetne.
Od četrtka do nedelje pričakujemo obdobje suhe vročine, saj bo nad naše kraje dotekal sicer vroč, a precej bolj suh zrak. To pomeni, da bodo jutra lahko za spoznanje bolj sveža, popoldnevi pa vse bolj vroči.
V drugi polovici tedna bo tako najvišja dnevna temperatura na Primorskem presegala 35 °C, pa tudi v notranjosti ne bo bistveno manj vroče.
Stopnjo vremenskih opozoril bodo po pričakovanju morali zaostrovati.